Ikigai koučing

Spoznajte
svoj zmysel
života

Udajte svojmu životu zmysluplný smer

dohodnúť schôdzku
1

Máte pocit, že stagnujete, svoj život nežijete, ale prežívate?

2

Hltáte informácie o podnikaní, no zatiaľ ste nenašli vašu "srdcovú" tému, na ktorej by ste ich aplikovali?

3

Myslíte si, že nemáte čo svetu ponúknuť, máte pocit, že nič nerobíte poriadne?

4

Chýba vášmu životu zmysel, radosť, šťava, motivácia?

 

V trojmesačnom procese Ikigai koučingu vás prevediem hĺbkovou introspekciou, aby ste prepojením vašich vášní a zručností s najhlbšími hodnotami v sebe mohli objaviť odpovede na otázky ako: Čo svet potrebuje?, Za čo dostanem investovanú energiu späť? a Kto naozaj som?

 

Zarezervujte si zdarma svoj termín úvodnej schôdzky, na ktorej zistíme, ako nám to spolu ladí a či je Ikigai proces pre vás.

rezervuj úvodnú schôdzku zdarma
Anna - certifikovaná ikigai koučka
 

Čo presne znamená ikigai?

Pojem “ikigai” je vzrušujúci svojou mnohoznačnosťou. Samotné slovo vzniklo spojením japonských pojmov “ikiru” pre život a “kai” pre mať hodnotu, využitie, zmysel, výsledok, prínos. Úplne zjednodušenie sa do slovenčiny prekladá ako “zmysel života”, ale tento výraz ani zďaleka nevystihuje celý význam slova “ikigai”.

Je ním v podstate vyjadrený pocit človeka, ktorý vidí svoj život ako zmysluplný, teda ktorý má niečo, kvôli čomu mu stojí za to žiť. Pocit, ktorý ho ráno poháňa vstať z postele, vďaka ktorému cíti sebarealizáciu, životnú motiváciu a životaschopnosť. Ktorý vie, prečo žije, cíti radosť a má životný cieľ.

Ikigai však nevyjadruje len samotný pocit hlbokého naplnenia, ale súvisí aj s aktivitami, vzťahmi s ostatnými ľuďmi, vnútorným nastavením, záujmami, snami, cieľami,… Ak to úplne zjednodušíme, čo my ľudia radi, dá sa ikigai zhrnúť do takéhoto diagramu:

ikigai graf

To najhlbšie ikigai cítime ako prienik štyroch tematických okruhov:

no niektoré prvky ikigai sa môžu dotýkať aj troch, dvoch, alebo dokonca len jedného okruhu.

 

Ikigai má každý z nás. Nie každý však už tento poklad objavil. U každého je hľadanie iné, jedinečné, osobné. Tí, ktorí majú šťastie svoje ikigai poznať, robia prevažne veci, ktoré skutočne milujú, vyvierajú z hĺbky ich duše a sú v súlade s ich vnútorným presvedčením.

čo je koučing?chcem objaviť svoje ikigai